Instytut Wzornictwa Przemysłowego: Konkurs Dobry Wzór 2010


Ruszyła 17 edycja konkursu Dobry Wzór 2010 na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku, który organizowany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego pod patronatem honorowym ministra gospodarki. W efekcie prowadzonego przez Instytut monitoringu, eksperci wskazali w tym roku 827 produkty oraz 63 usługi jako spełniające kryteria dobrego wzornictwa i jednocześnie zakwalifikowali je do dalszej oceny w konkursie. Ta ostatnia kategoria oceniana jest pod względem wzorniczym po raz pierwszy w Polsce.

W konkursie Dobry Wzór z największym markami globalnymi świata rywalizują małe firmy, także projektowe. Konkurs ma charakter ekspercki. Co roku rekomendacje do konkursu otrzymuje kilkaset produktów. W tym roku kilkadziesiąt usług. Nagrodę główną w czterech kategoriach konkursowych zdobędzie kilka produktów, nagrodę ministra gospodarki Polski – jeden produkt.

W poprzednich latach w obszarze Sfery Publicznej w ramach konkursu została w 2009 r. nagrodzona m.in. automatyczna wypożyczalnia rowerów BikeOne.pl.