Jak uczyć dzieci architektury? - rozstrzygnięcie konkursu


16 kwietnia rozstrzygnięty został konkurs na projekt zabawki architektonicznej, zorganizowanych przez krakowską "pracownię k.". Nagrodę otrzymał projekt "Domiko", przygotowany przez Joannę i Piotra Łyczków.

Na konkurs nadesłano 95 prac. Jury w składzie Zofia Bisiak, Bartosz Haduch, Natalia Luniak, Łukasz Tabakowski, Tadeusz Wieczorek nagrodziło 7 prac. 22 zostały zakwalifikowane na wystawę, która odbędzie się w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Wernisaż wystawy, odbędzie się w piątek 14. maja 2010 roku. Wystawę będzie można zobaczyć do 13. czerwca 2010 roku. Laureaci konkursu zostali zaproszeni na warsztaty zabawkarskie, które odbędą się w Akademii Łucznica, k. Pilawy, w dniach 30.04 - 3.05.2010 roku. W trakcie warsztatów uczestnicy wykonają prototypy swoich zabawek, które następnie zostaną przetestowane przez dzieci z okolicznych wsi.

Konkurs jest jednym z elementów projektu "Zabawka architektoniczna jako narzędzie edukacji regionalnej", realizowanego w ramach programu Akademia Orange.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: http://pracowniak.pl/konkurs.html