Wydarzenia: 2010-05-09, Cieszyn - Gra miejska "1200 lat przygody w czasie"


9 maja 2010 r. o 14:00 w Cieszynie rozpocznie się gra miejska „1200 lat przygody w czasie”. Uczestnicy gry w zarejestrowanych zespołach (od 2 do 4 osób) będą mieli do wypełnienia nietypową misję. Trzeba pomóc miastu uwolnić legendarnych Trzech Braci porwanych przez złowrogiego doktora Mruka.

Gra jest otwarta dla mieszkańców całego regionu i towarzyszy obchodom jubileuszu 1200-lecia legendarnego założenia miasta. Będzie odbywała się na terenie polskiego i czeskiego Cieszyna. Organizatorem jest Biuro Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Mruk to szalony naukowiec, który skonstruował maszynę czasu i za jej pomocą przeniósł braci z przeszłości do czasów współczesnych. Mruk chce swym czynem zdobyć sławę i za uwolnienie braci żąda od miasta okupu. Nie ma czasu do stracenia, bo jeśli pobyt braci w teraźniejszości przedłuży się i w przeszłości zabraknie legendarnych założycieli miasta to Cieszyn może zacząć znikać! Nie można do tego dopuścić. Trzeba ruszać do Cieszyna i pomóc uwolnić Bolka, Leszka i Cieszka!

Na trasie gry będą czekały różne ciekawe postaci z przeszłości miasta, u których będzie można zdobyć środki na okup dla doktora Mruka. Wśród zadań będzie między innymi zaprawa strzelecka u Mieszka I, znalezienie kandydata na męża dla Czarnej Księżnej, czy odczytanie zaszyfrowanej depeszy i przekazanie jej oznaczonemu kurierowi. W trakcie gry uczestnicy bawiąc się będą mieli okazję poznać najciekawsze zakątki tysiącdwustuletniego Cieszyna.

Zespół, który uzbiera największy wkład w okup i przyczyni się tym do uwolnienia Trzech Braci zdobędzie główną nagrodę gry. Pozostałe zespoły wezmą udział w losowaniu wielu atrakcyjnych nagród dodatkowych.

Udział w grze jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować zespół w dniu gry w Cieszynie. Zespoły mogą składać się minimum z 2 osób, a maksymalnie z 4 osób, w tym jedna z osób musi mieć ukończone 18 lat.

Rejestracji dokonuje się osobiście w dniu gry, czyli 9 maja od 11.00 do 13.30 w biurze Cieszyńskiego Centrum Informacji na Rynku (przy Ratuszu). Rejestracja zespołów zakończy się o godzinie 13.30 lub wcześniej, w razie wyczerpania limitu 250 uczestników.

Ze względu na to, że część gry odbywa się po stronie czeskiej każdy uczestnik zespołu powinien mieć przy sobie dowód tożsamości (dowód lub paszport).

Start gry dla zarejestrowanych zespołów nastąpi o godz. 14.00 z cieszyńskiego Rynku. Gra potrwa 3 godziny. Oficjalne zakończenie i wręczenie nagród odbędzie się na scenie na Rynku o godzinie 18.00, tuż po zakończeniu godzinnego koncertu Orkiestry Jubileuszowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia Im. Ignacego Paderewskiego w Cieszynie.

Dodatkową atrakcją gry będzie premiera jubileuszowej monety „7 Bolków”. Jest to pierwsza z serii trzech monet z wizerunkami Trzech Braci, które będą dostępne w najbliższych miesiącach w Cieszynie.