Wydarzenia: Dni Designu Miejskiego


Od 20 do 22 maja w Warszawie na terenach dawnej Fabryki Wódek "Koneser" odbędą się Dni Designu Miejskiego. Jest to pierwsza tego typu międzynarodowa impreza skierowana ściśle do klientów zainteresowanych tematyką designu miejskiego.

Według organizatorów będzie składała się z kilku elementów. Targi dla producentów mebli miejskich, oświetlenia zewnętrznego i projektantów przestrzeni miejskiej, które stanowią niepowtarzalną okazję do nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych z przedstawicielami polskich samorządów. Seminaria poświęcone efektywnym sposobom realizowania kontraktów z sektorem publicznym. Dodatkowo prezentowane będą uliczne ekspozycje artystycznych mebli miejskich.

Impreza została przygotowana przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Miast i Regionów Proregiona we współpracy z władzami Miasta Stołecznego Warszawy. Jego głównym celem jest stworzenie platformy współpracy w dziedzinie zagospodarowywania przestrzeni publicznej między przedstawicielami samorządów a architektami, urbanistami, projektantami i producentami urządzeń miejskich.

Przedstawiciele Stowarzyszenia zwracają uwagę, że do 2013 r. Polska będzie beneficjentem ogromnych funduszy europejskich przeznaczonych na modernizację. Około 40 mld euro przeznaczonych na modernizację kraju stanowi punkt wyjścia do kreatywnego myślenia o przestrzeni miejskiej, jej funkcjonalności i atrakcyjności, stąd idea i temat przedsięwzięcia.

Szczegółowy program znajduje się na stronie:
http://4citylife.newmedialabs.pl/pl/58/program