Banksy znów maluje w Nowym Jorku


Legendarny, brytyjski twórca graffiti Banksy najprawdopodobniej przy okazji promocji swojego debiutanckiego filmu "Exit Through the Gift Shop", przyozdabia ściany nowojorskich kamienic niezwykłymi malowidłami.

Film Banksy'ego, a właściwie Robina Banksy, miał swoją premierę 24 stycznia 2010 r. na festiwalu w Sundance. Od tego czasu artysta podróżuje po Stanach i w miastach, w których odbywają się pokazy produkcji, kamienice wzbogacają się o jego obrazy. Tak było kwietniu 2010 r. w Los Angeles i tak jest teraz - według blogu art.blox.pl - w Nowym Jorku.

Twórczość Banksy'ego rozpoczęła się na początku lat 90. w Bristolu. On sam urodził się w położonym nieopodal Yate blisko Bristolu w Anglii. Jego prace pojawiają się na ulicach Londynu i w innych miejscach na świecie.

Banksy używa różnych technik do wyrażania swoich wiadomości, które są najczęściej humorystyczne lub związane z polityką. Jego oryginalna forma sztuki ulicznej, łącząca ze sobą graffiti i charakterystyczną technikę szablonową oraz odważne i często bardzo ryzykowne umiejscowienie prac, zyskała uznanie artystów i została zauważona przez media.