Czy hipermarket może być galerią sztuki?


Przez cały maj Silesia City Center i Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach zapraszają do akcji "Eviva l’arte!". Terem centrum handlowego przez ten czas zmienia się w galerię dzieł sztuki współczesnej. Niektóre z dzieł zostały specjalnie zaprojektowane do prezentacji w przestrzeniach publicznych hipermarketu.

Wśród prezentowanych prac zobaczyć będzie można m.in. „Wielki wybuch” Kolektywu Haja, gigantyczną reklamówkę Matyldy Sałajewskiej (m.in. znanej z projektu dyplomowego "Skin"), instalację „Wciągająca historia” Marleny Pardel oraz designerskie paski studentów 2. roku Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach pod opieką Anny Kmity.

Krystyna Nikiel stworzyła projekt, którego celem jest sportretowanie klientów Silesii i następnie prezentacja efektów w przestrzeni Centrum, aby sami portretowani mogli odnaleźć się w pracach.

Swoje prace w Silesii zdecydowała się również pokazać Magdalena Wędlikowska, malarka i portrecistka górniczych aktów, która na kilka dni przeniesie tu swoją pracownię.

Program uzupełnia wystawa prac z kolekcji Galerii Szyb Wilson – największej prywatnej galerii w Polsce.

Więcej informacji tutaj.