Jak naprawić Katowice? - przykłady: odsłona II


17 lipca 2010 r. od godz. 10:00 do 20:00 katowiczanie już po raz drugi będą "Naprawiać sobie miasto". Pierwsza akcja odbyła się pod koniec kwietnia i dotyczyła mycia dworca w Katowicach-Ligocie. Celem obecnej jest "Oczyszczenie miasta ze zbędnej reklamy".

Inicjatorem pomysłu jest Aleksander Krajewski, który zaangażował grupę studentów z wydziału Architektury i Akademii Sztuk Pięknych do wyboru pomysłu akcji oraz jej zrealizowania.

Studenci i mieszkańcy będą wspólnie usuwać reklamy, ulotki, plakaty oraz wszystkie inne śmieci pokrywające budynki w centrum Katowic. Makulatura usunięta z elewacji, latarni i słupów przemieni się, według zapowiedzi organizatorów, w "coś WIELKIEGO:)".

Dodatkowo zbierana będzie "ulotkowa" makulatury wręczana w całym mieście. Każdy kto przyniesie choćby jedną ulotkę, dostanie niespodziankę.

Czyszczeniu będzie towarzyszyć wystawa prac, plakatów, projektów i zdjęć dotyczących szeroko pojętej estetyki miasta.

Organizatorzy zachęcają do zamieszczania na Facebook'u grupa "Napraw sobie miasto" zdjęć elewacji upstrzonych reklamami - "im więcej budynku zakrywa tandetna reklama tym lepiej". Najlepsze przykłady antyestetyki zostaną uczczone wystawą, a właściciele budynków dostaną od uczestników akcji "Napraw sobie miasto" w nagrodę... NOWĄ ELEWACJĘ - zaprojektowaną przez profesjonalistów, studentow ASP i Architektury.

Swój udział w wydarzeniu można też zgłaszać przez stronę http://www.naprawsobiemiasto.evenea.pl/.