Jak nauczyć się street-artu? - przykłady: Łódź


22 maja w Łodzi przy ul. Pogonowskiego 25 oraz 27/29 od godz. 12:00 odbędą się warsztaty street artu prowadzone przed grupę MASSMIX. Dodatkowo będzie się można przyjrzeć powstawaniu muralu na jednej z tamtejszych elewacji.

Warsztaty są organizowane przez Fundację wspierania sztuki ulicy Urban Forms w ramach projektu dofinansowanego z Fundacji Orange.

Urban Forms powstała w lipcu 2009 r. Swoją działalność ogniskuje wokół szerokopojętej kultury ulicy, koncentrując się na organizacji, promocji i wspieraniu niezależnych inicjatyw artystycznych, sportowych i kulturalnych. W kręgu zainteresowań znajdują się: street art (mural, szablon, wlepka, subvertising, uliczna rzeźba, instalacja, interwencje...), fotografia, muzyka, sporty ekstremalne, streetball oraz sztuki uliczno-cyrkowe (żonglerka, diabolo, poi...).

Sobotnia impreza jest częścią projektu na ulicy Lipowej, który jest finansowany przez Akademię Orange. Projekt zakłada rewitalizację ulicy Lipowej, jej mieszkańców oraz przede wszystkim mieszkającą w tej części miasta młodzież. Działania mają doprowadzić do wprowadzenia tamtejszej młodzieży w świat szerokopojętej sztuki i kultury ulicy, dając jednocześnie możliwość uczestnictwa w różnych przedsięwzięciach artystyczno-sportowych.

Dzięki organizowanym inicjatywom, uczestnicząca w projekcie młodzież, ma szansę wziąć udział w wielu warsztatach, konkursach, zabawach edukacyjnych oraz pokazach sportowo-cyrkowych. W ramach projektu odbywają się różnego rodzaju warsztaty dla dzieci i młodzieży - fotografia, origiami, animacja - oraz liczne wycieczki w intersujące miejsca w Łodzi np Muzeum Bajki czy Muzeum Sztuki MS2.