Jak uczyć dzieci architektury i designu? - książki


Wydawnictwo "Dwie Siostry" oraz Hipopotam Studio wydały właśnie książkę dla dzieci "D.E.S.I.G.N." z tekstem Ewy Solarz i ilustracjami Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Jest to kolejna publikacja z serii rozpoczętej przez "D.O.M.E.K", która była wielokrotnie nagradzania i wyróżniana, w tym została wpisana na międzynarodową Listę Honorową IBBY 2010 - listę najlepszych książek dla dzieci z całego świata.

"D.E.S.I.G.N." to historia wzornictwa w pigułce: pasjonujący przegląd 69 najciekawszych domowych przedmiotów z ostatnich 150 lat - od tych klasycznych po te najbardziej zwariowane: łóżko w kształcie ringu bokserskiego, pobazgrany żyrandol czy lustro kościotrup. Większość z nich to ikony designu zaprojektowane przez najwybitniejszych projektantów - od Le Corbusiera po Philippe'a Starcka. Poprzez lekkie i dowcipne opisy, barwne anegdoty i jeszcze barwniejsze ilustracje "D.E.S.I.G.N." bawi, zadziwia i uwrażliwia na estetykę i formę otaczających nas przedmiotów.

"D.O.M.E.K." to z kolei książka, z której młodzi czytelnicy dowiedzą się, jak bardzo różne mogą być ludzkie domy i jak fascynującą sztuką jest architektura. Dowcipne, kolorowe rysunki i zwięzłe, przystępne opisy prezentują 35 niezwykłych domów stworzonych przez najwybitniejszych architektów świata. Książka kosztuje 36 zł. i można ją zamawiać na stronie wydawnictwa.