Jak uczyć dzieci ekologii? - przykłady: Bielsko-Biała


27 maja 2010 r. o godz. 10.00 na placyku obok Galerii Bielskiej BWA (od strony ul. Mickiewicza) pojawi się Waldemar Rudyk – artysta znany z działań w przestrzeni publicznej – oraz młodzież z bielskich szkół, aby wspólnie stworzyć wiklinową rzeźbę.

W happeningu udział wezmą uczniowie Gimnazjum nr 16 i Liceum Ogólnokształcącego nr 8, a także uczniowie z polskiej Szkoły Podstawowej w Czeskim Cieszynie. Dodatkowo w okolicach dworca PKP, w tym samym czasie, polska i czeska młodzież wykonywać będzie graffiti pod okiem Dariusza Paczkowskiego.

Warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży należą do transgranicznego projektu „Klimat bez granic”, realizowanego przez Fundację Ekologiczną „Arka” we współpracy z czeskim Stowarzyszeniem Młodzieży Polskiej. Galeria Bielska BWA jest partnerem w realizacji projektu.

Projekt „Klimat bez granic” ma na celu pogłębienie świadomości ekologicznej oraz podkreślenie ponadgranicznego charakteru zmian klimatycznych. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych.