Jak zmienić Times Square w malowidło? - przykłady


23 maja 2010 r. nowojorski Departament Transportu rozstrzygnął konkurs na czasową zmianę przestrzeni Times Square. To jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań Manhattanu ma do 2012 r. stać się wyłącznie strefą dla pieszych. Częścią tego wieloletniego planu są projekty czasowego wstrzymywania ruchu samochodowego i organizacja wydarzeń artystycznych.

Konkurs "reNEWable Times Squar" wygrał projekt artystki z Brooklynu Molly Dilworth - znanej m.in. z projektów zmiany dachów w malowidła, które można oglądać dzięki zdjęciem satelitarnym udostępniany w Google Earth.

Autorka postanowiła odwzorować w przestrzeni Times Square zdjęcie satelitarne Manhattanu wykonane w podczerwieni przez NASA. Swój projekt nazwała "Cool Water, Hot Island". Malowidło będzie tworzyło szereg niebieskich "fal" w różnych odcieniach. Jasne kolory mają jednocześnie zwiększyć ilość odbijanych promieni słonecznych i stworzyć chłodniejszy klimat w tym miejscu.

Projekt Molly Dilworth powstanie w połowie lipca 2010 r. i będzie utrzymywany przez 18 miesięcy. Opiekować się nim będzie Times Square Alliance.