Ogólnopolski konkurs projektowy Park Pałacowy 2010


Do 30 lipca 2010 r. będzie można składać projekty w ramach konkursu dotyczącego zaprojektowania parku wokół Pałacu w Nowym Warpnie, nieruchomości mieszczącej się na terenie byłego Karszna o powierzchni 1,1 hektara. Projekt powinien zawierać koncepcję na zagospodarowanie parku, małej architektury, oświetlenia, komunikacji oraz mariny nad Zalewem Szczecińskim.

Nagrodą główną w konkursie jest kompletne wyposażenie pracowni projektowej: dwa monitory, klawiatura i myszka, laptop + stacja dokująca, tablet, drukarka, skaner, smartfon. Autorzy dwóch wyróżnionych prac otrzymają po laptopie. Przewidziane są również nagrody dodatkowe.

Inwestorowi przysługuje wybranie dowolnego projektu konkursowego i wykorzystanie go w celu realizacji budowy parku na w/w terenie w dowolnym terminie, jako specjalne wyróżnienie dla autora danej pracy.

Organizatorzy w tegorocznej edycji konkursu zachęcają do udziału również studentów architektury i urbanistyki oraz praktykujących architektów. Szczegółowe informacje oraz materiały do pobrania zostana udostępnione z dniem 1 czerwca 2010.