Czy dzieci można przekonać do modernizmu? - przykłady: MoMA


Nowojorskie Museum of Modern Art (MoMA) wprowadziło niedawno do sprzedaży dwa zestawy zabawek edukacyjnych - "MoMA Modern Play Family" i "MoMA Modern Play House". Łącznie za 33 dolary możemy kupić zabawki, które pozwolą dzieciom stworzyć kilkaset aranżacji wnętrz w stylu modernistycznym.

MoMA to muzeum założone przez żonę Johna D. Rockefellera i przypadkowo otwarte dziewięć dni po wybuchu Wielkiego Kryzysu w październiku 1929 r. Mieści się na Manhattanie na 53rd Street, pomiędzy Fifth Avenue a Sixth Avenue. Muzealne wystawy oferują prace malarskie, rysunkowe, graficzne, rzeźbiarskie, fotograficzne, architektoniczne, ponadto filmowe i elektroniczne. Biblioteka MoMA zawiera ponad trzystu tysięczny katalog książek dotyczących przede wszystkim historii sztuki współczesnej.

Zestaw "MoMA Modern Play House" składa się z sześciostronnicowej książeczki i 8 kartonowych modeli z 12 winylowymi dekoracjami. Zestaw ten pozwala - nie tylko młodym - projektantom stworzyć dziesiątki kombinacji aranżacji elementów.

Jego uzupełnieniem jest "MoMA Modern Play Family", czyli kartonowa pięcioosobowa rodzina z kotem i psem wraz z budą. Zestaw jest uzupełniony o winylowe ubrania, umożliwiające stworzenie 150 kombinacji.

Oba zestawy można kupić tutaj. Można też je wygrać w konkursie opisanym tutaj.