Czy wakacje to dobry czas na zmianę przestrzeni miasta? - przykłady: Opole Lubelskie


Od 28 czerwca do 12 lipca odbędzie się Letnia Szkoła Rzemiosł w Opolu Lubelskim. Warsztaty prowadzone będą w dwóch grupach pod okiem wyspecjalizowanych wykładowców z poszczególnych dziedzin. Uczestnikami warsztatów będą uczniowie szkół plastycznych z województwa lubelskiego, jak również województw ościennych.Warsztaty poprowadzą Anna Waszczuk oraz Jagoda Krajewska.

Anna Waszczuk to artysta plastyk, pracownik naukowy Wydziału Artysycznego UMCS w Lublinie, członek ZPAP i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego “Wiklina”. Autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczyła w wielu plenerach wikliniarskich oraz malarskich. Od grudnia 2003 roku realizuje projekt “Listy z lasu”. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, twórczością w papierze czerpanym. W czasie szkoły będzie prowadzić grupę wikliniarską.

Jagoda Krajewska, absolwentka PWSSP w Łodzi, dyplom zrobiła na Wydziale Projektowania Tkanin i Ubioru. Zajmuje się tkaniną, sztuką z papieru, fotografią. Uczestniczy także w plenerach artystów zrzeszonych w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu “Wiklina”. Ma na swoim koncie udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych m. in. w USA, Meksyku, Japonii, Izraelu, Niemczech i Holandii. Pod jej opieką znajdzie się grupa pracującą w papierze.

Podczas warsztatów powstaną realizacje przestrzenne, które ozdobią przestrzeń publiczną miasta. Dwutygodniowe działania zostaną podzielone na dwie części: zamkniętą i otwartą. Część zamknięta zlokalizowana jest w Kluczkowicach, gdzie powstaną koncepcję prac mających wypełnić przestrzeń miejską. W drugiej części warsztatów uczestnicy będą pracować w Opolu Lubelskim, wciągając w działania mieszkańców jak i turystów, odwiedzających nasze miasteczko latem.