Gdzie jest hip-hop? - przykłady: Sosnowiec


"Gdzie jest hip-hop?" to pomysł, który ruszył 25 maja 2010 r. Zdaniem inicjatorów "inicjatywa jest prosta. Pragniemy wyjść naprzeciw otaczającej nas zewsząd stagnacji. Dość już obserwowania uśpionego miasta, które nie ma siły, aby rozbudzić się samo przez się. Chcemy widzieć je w żywych kolorach, muzyce i tańcu, wygłaszając slogany i używając wszelakich środków, które powinny trafić do potencjalnych odbiorców."

Wiele dzieci uczęszczających jeszcze do gimnazjum i szkół podstawowych, nadal nie poznało prawdziwej pasji, nie wiedzą, jakie przyjemności i korzyści niesie ze sobą owa kultura - wyjaśniał dziennikarzom portalu MM Silesii Mateusz, pomysłodawca akcji.

Pierwszym elementem akcji były vlepki pytające przechodniów "Jest jeszcze graffiti w moim mieście?" Ma ona przyciągnąć młodzież do strony internetowej gdziejesthiphop.pl, na której wkrótce pojawią się nowe pomysły na akcje.

Organizatorzy marzą o zorganizowaniu dużej, masowej imprezy hip-hopowej w stolicy Zagłębia. Próbą była "Graffiti Battle" 29 maja 2010 roku w dąbrowskim Parku Hallera, zorganizowana przez skateshop Profitto. - Przyciągnęła ona kilkunastoosobową grupę artystów, prezentujących własne wizję prac na płytach gipsowych. Poziom demonstrowanych dzieł był dość różnorodny – od pięknie namalowanej kobiety, po dość niestarannie wykonane litery. - komentują imprezę na blogu organizatorzy.