Gry podwórkowe: reaktywacja


24 czerwca 2010 r. o godz. 11:00 rozpoczną się pierwsze Mistrzostwa Śląska w Grze w Gumę, będące jednocześnie początkiem sezonu gier i zabaw podwórkowych w chorzowskim parku.

Zawody odbędą się w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i kategoria „open” (od 15 lat wzwyż). Skakać będą nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Do zawodów zgłaszają się trzyosobowe drużyny. Skakanie odbywać się będzie na czas (5 drużyn naraz). Pomiarem czasu oraz prawidłowym przebiegiem rywalizacji zajmować się będą harcerze ze stoperami. Spory rozstrzygać będzie pięcioosobowe jury. Uczestnicy skakać będą w tak zwaną gumę arabską. Przed rozpoczęciem organizatorzy zaprezentują prawidłowe wykonanie zadań. Do finału przechodzą cztery najlepsze drużyny wyłonione w drodze eliminacji.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: gazeta.parkowa@wpkiw.com.pl. Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie www.wpkiw.com.pl.

Do zawodów można zgłaszać się także w dniu imprezy do godziny 10.30. Wszyscy otrzymają słodki poczęstunek. Ponadto powstaną strefy dobrej zabawy. Dzieci będą mogły także zagrać w „zośkę”, kółko- krzyżyk, kapsle, ułożyć puzzle – giganty czy zagrać w nietypową grę, w której będą pionkami. Wymalowany na asfalcie tor dobrej zabawy ma służyć dzieciom przez całe wakacje, które będzie można spędzić w parku w ciekawy sposób.

Ideą reaktywacji gier podwórkowych jest zachęcenie do spędzania czasu na świeżym powietrzu i pokazanie, że takie zabawy także mogą być ciekawe. I Mistrzostwa Śląska w Grze w Gumę to początek akcji „Lato w parku”. Na czas wakacji organizatorzy zaplanowali szereg warsztatów dla dzieci, ale nie tylko. W każdy poniedziałek na Dużej Łące można będzie poćwiczyć tai-chi, a w soboty i niedziele dance i fitness pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Całe lato dzieci będą mogły uczyć się fotografowania, języka hiszpańskiego, aktorstwa. Dowiedzą się, jak powstają książki dla dzieci i wezmą udział w tworzeniu przygód ich bohaterów. Odbywać się będą także warsztaty rugby na wózkach i ćwiczenia dla niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacje o akcji na stronach Metropolii Silesia.