Jak kreatywnie malować po ścianach? - produkty


Na zakończonych 16 czerwca 2010 r. w Chicago targach NeoCon World’s Trade Fair wśród nagrodzonych Bloom Awards w tym roku znalazła się amerykańska firma MDC Wallcoverings ze swoją niezwykłą farbą tabrasa™. Pomalowanie nią ściany lub innej płaskiej powierzchni przekształca ją w tablicę (tzw. white-board) o dowolnym rozmiarze.

Nagroda Blooma jest przyznawana po raz drugi przez Amerykańskie Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz i magazyn Interiors & Sources. Jej celem jest promowanie produktów ekologicznych i mających wpływ na kształtowanie wspólnot lokalnych. Jak widać z poniższej prezentacji taka ściana aż sama zachęca do nieograniczonej kreatywności i wyrażania swoich opinii. Producent na swoich stronach pokazuje jej wykorzystanie w prawie każdej dziedzinie życia, gdzie wymagana jest współpraca.

Farba tabrasa™ była prezentowana po raz pierwszy na targach NeoCon w zeszłym roku. Jedna ze ścian w Merchandise Mart, otwartym w 1930 r., gdzie od ponad 30 lat odbywają się targi, została zmieniona w wielki white-board. Każdy mógł samodzielnie przetestować działanie farby, nanosząc na powierzchnie nią pomalowaną swoje rysunki, uwagi lub spostrzeżenia.

Farby dostępne w pięciu kolorach można zamawiać przez internet na stronie producenta. Zestaw do malowania w cenie ponad 180 dolarów z wysyłką starcza na pomalowanie ponad 15 m2. Bezpłatnie można zamawiać próbki farb tutaj.