Jak zmienić plac budowy w wystawę? - przykłady: Wrocław


Od 3 czerwca 2010 r. PKP we współpracy z wrocławskim Muzeum Architektury zaprasza na wystawę plenerową „Wrocław NOWY Główny”. Prezentowane będą na szesnastu tablicach oryginalne projekty autorstwa Wilhelma Grapowa, najciekawsze zdjęcia z ponad 150-letniej historii dworca, a także przedsięwzięć artystycznych i historycznych. Plansze są umieszczone na ogrodzeniu placu budowy.

Na wielkoformatowych planszach znajdą się między innymi fotografie i projekty architektoniczne ze zbiorów archiwalnych muzeum, w tym prace głównego architekta dworca - Wilhelma Grapowa. Oprócz tego będzie można obejrzeć również zdjęcia dworca Wrocław Główny z początku XX wieku, na których fotograf utrwalił hall dworca, a także jeden z peronów. W obiektywie uchwycono także klimat dworca z lat 60. i 70. Smaczku zdjęciom z tego okresu dodaje fakt, że dworzec jako obiekt strategiczny nie mógł być fotografowany bez pozwolenia.

Wystawa Plenerowa obejmie nie tylko wybrane chwile z bogatej historii obiektu, ale także zdjęcie z fotograficznego pożegnania dworca, które miało miejsce w kwietniu tego roku dzięki współpracy z portalem mmwroclaw.pl. Ekspozycję zamkną wizualizacje przygotowane specjalnie na potrzeby odbywającej się modernizacji przez architektów z Grupy 5.

Przebudowie dworca towarzyszy także stworzenie specjalnej strony internetowej i działalność na portalach społecznościowych. Jest to pierwszy taki wypadek w Polsce, jeśli chodzi o obiekty kolejowe. Jeśli znacie jakieś inne to proszę piszcie komentarze.