Jak zrobić siebie i się wypromować? - konkurs


Do 30 czerwca młodzi projektanci mogą nadsyłać swoje prace na konkurs "make me". W tym roku już po raz trzeci organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi zachęcają młode talenty do zaprezentowania swoich projektów i wygrania 5 tys. euro.

Jedynymi warunkami, które musi spełnić uczestnik są wiek (między 20 a 30 lat) oraz pasja do szeroko rozumianego projektowania. Można zgłaszać prace mieszczące się w zakresie wzornictwa przemysłowego, architektury, grafiki, jak i tkaniny, mody, szkła i ceramiki.

Konkurs ma na celu danie szansy młodym twórcom na zaprezentowanie, nierzadko po raz pierwszy, swoich pomysłów oraz poddanie ich fachowej ocenie i krytyce. Dwie dotychczasowe edycje pokazały jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy. Ilość nadsyłanych zgłoszeń rośnie z każdym rokiem.

„make me!”, to nie tylko konkurs, ale jeden z fundamentów całego Festiwalu i jego wizytówka. Celem organizatorów jest dotarcie do środowiska młodych projektantów również za granicą i uczynienie z „make me!” imprezy o zasięgu międzynarodowym.

Spośród nadesłanych projektów, jury wybierze te najbardziej ciekawe i innowacyjne. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 5000 euro. Nowością w tym roku nagrodą specjalną będzie publikacji w pismach branżowych. Ponadto organizatorzy przewidzieli dodatkowe gratyfikacje w postaci szkoleń i staży, które dadzą młodym projektantom szansę rozwoju artystycznego oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów. Wszystkie wyróżnione projekty zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w trakcie IV Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi w dniach 14-30 października.

Jurorami tegorocznej edycji będą Agnieszka Jacobson-Cielecka – przewodnicząca, kurator Łódź Design, Dorota Stępniak – Dyrektor Artystyczny Łódź Design, Ewa Gołębiowska – Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, Sławomir Kluziak – Siebert Head / Klub Brand Design, Michał Stefanowski – Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych, Gian Luca Amadei – Blue Print Magazine, Grzegorz Piątek– architekt, krytyk.

Więcej informacjo na stronie www.lodzdesign.com.