Knot w Warszawie - spotkania


17 czerwca 2010 r. o godz. 20:00 swoje podwoje otworzy na Polach Mokotowskich w Warszawie The KNOT. Ta ruchoma platforma to mobilne miejskie centrum sztuki, kultury, myśli i rekreacji. The KNOT, czyli po angielsku węzeł, a po polsku dziadostwo, przemieszcza się po całej Europie. W maju odwiedził Berlin, a po pobycie w Warszawie ruszy do Bukaresztu.

Ideą the KNOT-a jest wszczepianie sztuki w tkankę miasta. The KNOT zmienia fragment miejskiej codzienności w tymczasowy obszar wymiany, spotkań, sporów, dyskusji, myślenia, tworzenia sztuki i zwykłego nic-nie-robienia. Zaplata miejsca, ludzi i wydarzenia w kreatywny węzeł; nową zaskakującą całość.

Autorami projektu są Markus Bader (raumlabor Berlin), Oliver Baurhenn, (DISK/CTM), Jakub Szreder (Warszawa), Raluca Voinea (E-cart.ro). Cały pomysł jest częścią międzynarodowego projektu The Promised City, współfinansowanego ze środków unii w ramach programu Kultura.

Działalność the KNOT-a zainauguruje projekt "Gwiezdny Pył" realizowany przez Natalię Romik. Piątkowy wieczór będzie czasem sportu i rekreacji - Pingpongcountry zaprasza do wspólnej gry, a Igor Krez & Tomek Saciłowski poprowadzą warsztaty skoków przez bramkę biletową. W Sobotę między innymi meblarski warsztat tuningowania KNOT-a oraz performens kolektywu Massmix. Pośród sknoconych niedzielnych atrakcji - targi dizajnu nietypowego, gra terenowa oparta na alfabecie Braille'a, a na koniec muzyczne romanse multisensualnej kapeli SATCCMSB!

Szczegółowy plan działań dostępny na stronie internetowej projektu.