Start-up: ARTfarm - farma ze sztuką dla Bronxu

Grupa młodych architektów i designerów skupionych pod szyldem (AFHny) STUDIO, chce przekształcić schody, łączące dwa ulice na Bronxie w ARTfarm, czyli nowe miejsce lokalnych spotkań, otoczonych zielenią i niezwykłym designem.

Nazwa projektu nawiązuje do dwóch ważnych punktów dzielnicy, czyli Muzeum Bronx i targowiska, które znajdują się w pobliżu miejsca, gdzie ma być stworzona ARTfarma. Twórcy chcą zaprojektować specjalnie dla tego miejsca doniczki z różnych materiałów wtórnych (np. starych drzwi, szafek) i posadzić w nich wieloletnie rośliny o różnych kształtach, wielkości i kolorach.

Projekt jest tworzony przy aktywnym zaangażowaniu wspólnoty lokalnej. W opracowanie wzorów doniczek są zaangażowane dzieci, a każda roślina ma mieć swoje właściciela, który zobowiązany jest do dbania o nią.

Pomysł został już wsparty w ramach miejskiego programu Urban Art Program, ale projektanci nadal potrzebują 2,5 tys. dolarów na jego zakończenie. Pieniądze będą przeznaczone głównie na zakup dodatkowych materiałów, których do tej pory nie udało się pozyskać, w tym m.in. roślin. Aktualne informacje o projekcie są dostępne na blogu.

Jest to kolejny z cyklu wpisów o szerokorozumianych projektach start-up.