Finał "Zielonych Podwórek" - wyniki


Gorzów Wielkopolski, Toruń i Poznań – z tych miast pochodzą zwycięskie podwórka. W finale konkursu zorganizowanego przez Fundację All For Planet oraz partnerów – dziennik Fakt, firmę Philips oraz platformę handlową Allegro, walka o zwycięstwo trwała do ostatniego dnia głosowania. Jest to już druga edycja konkursu. W zeszłym roku w ramach akcji, odnowione zostało podwórko w Bytomiu (na zdjęciu).

Przez cały czerwiec odbywało się głosowanie na pięć polskich podwórek zgłoszonych do konkursu Zielone Podwórka. Cel to odnowienie zapomnianych i zaniedbanych polskich podwórek - przywrócenie tym miejscom czystej zielonej przestrzeni jest jednym z jego głównych założeń. Chcący wesprzeć któreś z finałowych podwórek, mieli możliwość głosowania poprzez sms-y, kupony zamieszczone w dzienniku Fakt oraz na stronie Fundacji All For Planet.

Przy niewielkich różnicach w liczbie oddanych głosów, ostatecznie zwyciężyły podwórka usytuowane w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Armii Polskiej 23, w Toruniu – ul. Żeglarska 6 oraz w Poznaniu, ul. Małeckiego 23.

Po zeszłorocznym sukcesie akcji spodziewaliśmy się, że II edycja naszego konkursu uzyska szeroki odbiór wśród odbiorców, ale zainteresowanie konkursem i zaangażowanie lokalnych społeczności przerosło nasze oczekiwania – mówi Patryk Tryzubiak, Członek Zarządu Fundacji All For Planet. – Do ostatnich dni głosowania odbywała się zaciekła rywalizacja. Teraz przystępujemy do części praktycznej naszej akcji – na terenach zwycięskich podwórek już wkrótce rozpoczną się prace rewitalizacyjne – dodaje Tryzubiak.

Środki niezbędne do przeprowadzenia rewitalizacji pochodzą z funduszy Fundacji oraz z przeprowadzonych w czerwcu licytacji przedmiotów ze specjalnej eko-linii, przekazanych na akcję przez firmę Philips. Już wkrótce przedstawiciele All For Planet odwiedzą zwycięskie podwórka.

Ostateczne wyniki głosowania prezentują się następująco:
Gorzów Wielkopolski – 25,35 %
Toruń – 24,14 %
Poznań – 23,85 %
Sopot – 23,38 %
Lublin – 3,28 %