Gdzie uczyć się land-art'u? - warsztaty: Kraków

Willa Decjusza w Krakowie
Od 19 do 24 lipca 2010 r. potrwają warsztaty land-artu w krakowskiej Willi Decjusza. Będzie mogło wziąć w nich udział do 12 osób. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z założeniami techniki land art w praktyce. Tematem przewodnim warsztatów będzie dwór królowej Bony, stąd wielkogabarytowe kompozycje land art nawiązywać będą do elementów renesansowej architektury Willi Decjusza. Zadaniem uczestników będzie stworzenie instalacji przestrzennych, które stanowić będą scenografię i tło dla pokazów tańca historycznego. Dodatkową atrakcją stanie się wykorzystanie otwartej przestrzeni zespołu pałacowo-parkowego Willa Decjusza jako miejsca prezentacji dzieł land art.

Warsztaty poprowadzi Andrzej Renes, artysta rzeźbiarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli. Autor projektów projektów nagród wręczanych corocznie (Wiktora, Nagrody Kisiela Tygodnika Wprost, Czempiona) oraz pomników w Warszawie (Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu i Prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego). Ważnym aspektem twórczości Andrzeja Renesa jest działalność edukacyjna z dziećmi i młodzieżą (od 1987 pracuje w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Mielnicy nad Gopłem)

Efekty pracy uczestników warsztatów będą prezentowane na wystawie land art w Willi Decjusza od 24 lipca do 2 sierpnia. Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach proszone są o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (plik do pobrania) do 5 lipca 2010 na adres katko@villa.org.pl. Potwierdzenie udziału zostanie przesłane do 9 lipca.

Dodatkowe informacje na stronie internetowej.