Małe Miejskie Ogrody - start-up: San Francisco

Little City Gardens to start-up z San Francisco, któremu udało się właśnie zebrać ponad 20 tys. dolarów na rozwój swojej działalności. Misją firmy jest popularyzacja miejskich ogródków w Stanach Zjednoczonych i uczynienie z nich naturalnego źródła warzyw i ziół dla lokalnych społeczności.

Grupa osób tworząca firmę już od ponad roku dostarcza świeże warzywa i zioła do restauracji w San Francisco oraz sąsiadów, którzy wykupili swoisty abonament. Istotną częścią działalności firmy jest edukacja. Organizowana są wycieczki po ich ogródkach, a także przygotowane specjalne warsztaty dla osób, chcących także uprawiać zdrową żywność w mieście.

Zebrane na portalu KickStarter.com pieniądze zostaną przeznaczone na uruchomienie pola o powierzchni ponad 2 tys. metrów kwadratowych i bieżące utrzymanie właścicieli firmy, którzy rezygnują z inne pracy. Będą pracować teraz na cały etat w Little City Gardens.

Według przygotowanego biznes planu farma powinna być samowystarczalna już po czterech miesiącach. Wszelkie działania prowadzone w tym okresie będą dokumentowane tak, aby możliwe było powielenie modelu biznesowego w innym mieście.