Śląskie Dni Architektury - wydarzenia

Baranek ofiarny?
Od 7 do 29 października odbędą się Śląskie Dni Architektury. W programie między innymi rozstrzygnięcie konkursów architektonicznych na najlepszą realizację oraz najlepiej zaprojektowaną przestrzeń publiczną, wystawy dedykowane architekturze, wycieczka architektoniczna: zwiedzanie obiektu nagrodzonego w ubiegłorocznej edycji Konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego Grand Prix: modernizacja Teatru Rozrywki w Chorzowie, konferencja na temat ekologicznych rozwiązań w budownictwie i architekturze.

Dni rozpoczną się 7 października o godz. 18:00 kolejnym wkładem w ramach cyklu Mistrzowie Architektury. Niestety SARP Katowice nie podaje na razie kto będzie gościł tym razem w sali audytoryjnej ING Bank Śląski.

Spotkanie będzie połączone z promocją nowej publikacji "Archivoom-Archiboom no 3", podsumowującej działalność SARP Katowice i Galerii Architektury SARP w 2009 roku.

Niecały tydzień później 13 października rozpocznie się wystawa połączona z ogłoszeniem wyników dwóch konkursów: Architektura Roku Województwa Śląskiego pod Patronatem Wojewody Śląskiego (za rok 2009) oraz Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2010.

Następnego dnia o godz. 18:00 wykład współorganizowany z Fundacją Twórców Architektury: A. Siedlecka, STUDIO PUFF-BUFF DESIGN. Obie imprezy odbędą się w Galerii Architektury SARP.

16 października o godz. 18:00 rozpocznie się wycieczka architektoniczna, czyli zwiedzanie obiektu nagrodzonego w ubiegłorocznej edycji Konkursu Architektura Roku Województwa
Śląskiego Grand Prix - Teatru Rozrywki w Chorzowie. Przewodnikiem będzie główny projektant arch. Jerzy Stożek (Studio Stożek i Partnerzy). Wycieczka jest połączona z imprezą w tramwaju.

21. października od 10.30 potrwa konferencja "Ekologiczne rozwiązania w budownictwie i architekturze". Temat dotyczyć będzie nowych wyzwań w zakresie projektowania obiektów zgodnie z wymaganiami zrównoważonego rozwoju. Odbywać się będzie w jednym z pasywnych budynków Parku Naukowo Technologiczny Euro-Centrum w Katowicach przy ul. Ligocka 103.

Na zakończenie 29 października o godz. 20:00 w katowickim Archibarze prezentacje 20 architektów, dizajnerów, projektantów i artystów w formie pecha kucha.