Wniosek Katowic o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury - wizja i design

Efekt pracy i zdrowia ludzi z ESK
Staram się nie uprawiać autopromocji na blogu (samo jego prowadzenie wystarczy;), ale tym razem nie mogę zaprezentować pomysłu, w którym wolontaryjnie współuczestniczę od pierwszego kwartału tego roku. Budowa programu Katowic, jako Europejskiej Stolicy Kultury, to najciekawsze - moim zdaniem - wydarzenie w powojennej historii tego miasta. Szansa na zmianę obrazu kopalni na miasto ogrodów.

Miałem przyjemność współpracować z zespołem biura ESK i uczestniczyć w przygotowaniu oraz edycji części działań. Rozdział V wniosku, czyli strategia komunikacji społecznej programu (str. 136) to chyba największy mój wkład w całość pomysłu.

Inicjatywa "Napraw Sobie Miasto", którą Aleksander Krajewski powołał do życia w kwietniu tego roku również znalazła swoje miejsce w formularzu (str. 35 - obok Stowarzyszenia Moje Miasto), jako przykład oddolnej inicjatywy społecznej. Gratuluję wszystkim, którzy angażowali się w jej akcję w Ligocie, centrum Katowic oraz na dworcu głównym, a także samemu Olkowi!

W celu uświadomienia sobie ogromu działań, objętych programem ESK polecam drzewo na szesnastej stronie. Pozostaje trzymać kciuki, aby ono rzeczywiście wyrosło.