Czeskie meble w polskich miastach - prezentacja: mmcité

Czeski mebel
Nie zauważyłem tego wcześniej, a od stycznia 2009 r. w Bielsku-Białej działa filia czeskiej firmy, specjalizującej się w meblach miejskich - mmcité. Cechami charakterystycznymi produktów tego przedsiębiorstwa są design, prostota i próba dopasowania się do miejsca w wypadku zamówień specjalnych.

Wiem, że wpis ten brzmi jak ulotka reklamowa, ale często jeżdżę na Słowację i zawsze zastanawiało mnie dlaczego u nich małe elementy architektury wyglądają lepiej niż u nas.

Standardem tam nie jest "pseudo-secesja", ale prosty design, który sprawdza się dobrze w większości wypadków (np. Krakowskie Przedmieście w Warszawie). W dodatku jest znacznie bardziej ergonomiczny od standardu ławek ze zbyt krótkim siedziskiem i pionowym oparciem. Słowacy szybko mnie oświecili, że większość z tych produktów to właśnie wyroby mmcité.

Mam nadzieję, że mmcité zacznie wygrywać kolejne przetargi w Polsce i miasta przybiorą trochę inny wygląd, czego sobie i czytelnikom życzę. Może to zbyt reklamowe, ale zachęcam aby przetestować rozwiązania tej firmy choćby w czeskim Cieszynie.