Gołe jaja na placu - postacie: Henk Hofstra

Ale jaja!
"Artpadek jajeczny" (Art Eggcident) został wymyślony w głowie holenderskiego artysty Henka Hofstra. Pokazuje on co by się stało, gdyby Bóg nagle zaczął w nas rzucać jajkami.

Leeuwarden to miasto w północnej Holandii, znane miłośnikom domino. Od 2002 r. odbywa się tam Domino Day. Dzięki interwencji Henka Hofstra jeden z głównych placów miasta został zmieniony w gigantyczną patelnię z ośmioma, wielkimi jajkami sadzonymi.

- Mam nadzieję, że plac stanie się miejscem spotkań dla sztuki. - mówi o projekcie Hofstra. - Sztuki, która jest inna niż obramowany obraz na ścianie lub nudna rzeźba z brązu. Sztuki, która pokazuje inne spojrzenie, zaskakuje nas i czyni nas szczęśliwymi lub powoduje złość. Sztuki zachęcającej do złapania za aparaty [fotograficzne] i przyciągającej dziennikarzy. Sztuki, która wywołuje emocje lub prowokuje do dzikiego śmiechu.

Henk Hofstra specjalizuje się w instalacjach, przemieniających przestrzeń publiczną. Malował już na ulicach gigantyczne mrówki, czy zamieniał całość drogi w niebieską rzekę, w której tonęły samochody.