Problem psiej kupy - postacie: Matthew Mazzotta

Spacer z gazem
Każdy problem można mądrze rozwiązać, a to co zaproponował Matthew Mazzotta z pewnością jest dobrym rozwiązaniem. Problem psich kup przewijał się wielokrotnie przez media, a działania polegające na wbijaniu w ten problem polskich, miniaturowych flag, przyciągają zainteresowanie dziennikarzy.

O wiele trudnej jest jednak wymyślić rozwiązanie, które nie tylko zlikwiduje "śliski problem", ale także będzie korzystne dla środowiska i lokalnej społeczności. Matthew Mazzotta stworzył instalację zmieniającą psie odchody w metan, który zasila latarnię gazową na placu, na którym stoi całość urządzenia.

Twórca jest absolwentem wydziału projektowania wizualnego na Massachusettes Institute of Technology. W swoich projektach stara się uwzględnić wzajemne oddziaływanie między ludźmi oraz ludźmi a środowiskiem. Samą zaś architekturę postrzega, jako jeszcze jednego uczestnika tego skomplikowanego modelu relacji. Innym jego pomysłem jest stworzona w Holandii społecznościowa herbaciarnia, w której podgrzewacz wody jest zasilany krowim łajnem.