Reklama z powietrza - postacie: Lead Pencil Studio

Dobrze widoczna reklama
W ramach amerykańskiego programu rządowego "Art in Architecture", czyli procentu na sztukę, na granicy z Kanadą w okolicach Vancouver powstała niezwykła reklama czystego powietrza.

Została ona przygotowana przez Lead Pencil Studio z Seattle. Zostało ono założone przez Annie Han i Daniela Mihalyo w 1997 r. Głównym obszarem projektowania są instalacje oraz tzw. site specific art.

Artyści sami opisują swoje projekty, jako "architekturę w odwrocie... nasze projekty w pełni dotyczą architektury, ale nie mają żadnej z jej funkcji... to tylko przestrzeń nie mająca większego celu niż jej dostrzeżenie i zakwestionowanie oczywistości w świecie tworzonym przez człowieka".

Stairway to heaven?
Instalacja na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady została zbudowana z prętów stalowych i na zdjęciach sprawa tak nierealne wrażenie, że wydaje się być jedynie prostą wizualizacją, wykonaną w Photoshopie.

Technikę tą twórcy stosują jednak już od 2003 r. m.in. w projekcie "Schody" (Stairways), czasowo zbudowanym w ramach Sand Points Arts & Cultural Exchange w jednym z parków w Seattle.