Brutalny urok z cegłą tylko do 6 grudnia! - postacie: Tomasz Malkowski

Brutal Malkowski
Dzisiaj dostałem następującego e-maila. Dla Katowiczan sprawa jest jasna, więc dołączam się do prośby Brutala i proszę wyślij smsa na wysyłając sms-a o treści "KA.CEGLA.4 imię i nazwisko nadawcy" (np. KA.CEGLA.4 Jan Kowalski) pod numer 71007 (koszt smsa 1 zł netto plus VAT - 1,22 z VAT-em).

Ten weekend to nie tylko druga tura wyborów - to także ostatnie dni na głosowanie w plebiscycie katowickiej Gazety Wyborczej - Cegła z Gazety nagroda im. Janoscha. Tak się pięknie złożyło, że jestem w gronie 6 szczęśliwców, którzy mają szansę na to wyróżnienie. To nagroda dla Górnoślązaków, którzy w ostatnim roku zrobili coś dobrego dla regionu.

Mnie kapituła nominowała za promowanie śląskiej architektury i w szczególności za walkę o dworzec w Katowicach (dla nie których jestem wariatem i za to, że walczę o tego "betonowego strupa" należy mi się pokój bez klamek). Mam nadzieję, że jednak to nie szaleństwo, ale jedyna rzecz, którą mogłem zrobić. By nie dać sobie sprzątnąć sprzed nosa unikatowe dzieło brutalizmu, tylko dlatego, że ktoś chce zrobić na tym interes życia.

Jeśli bliska jest Wam sprawa ochrony naszego dziedzictwa (i moja, a co tam, nieskromna osoba) proszę Was o głos. Bo to Wy przyznajecie cegłę! O dworcu niestety już wszyscy zapominają, może to dla niego ostatnia szansa na rozgłos.

Więcej o konkursie czytajcie w Gazecie Wyborczej. Tam są zasady głosowania. Trwa tylko do 6 grudnia!

Z góry dziękuję za wszelkie oznaki sympatii!
Wasz Brutal z Katowic