Jak pozbyć się tanio śmieci wielkogabarytowych? - poradnik: Katowice

A tutaj za darmo zostawisz śmieci!
Kilka miesięcy temu wymieniłem w gabinecie starą kanapę na Eco-puffy. Spore było moje zdziwienie, gdy zorientowałem się, że wywiezienie zniszczonych mebli będzie droższe niż kupienie nowych.

Z przejrzenie stron internetowych i opinii znajomych wynikało, że będę musiał wynająć pojemnik na śmieci wielkogabarytowe. Oznacza to koszt około 250 zł. Zacząłem rozumieć dlaczego w lasach pojawiają się te wszystkie wersalki i lodówki.

Poniżej 8 kroków co zrobić, aby nie musieć wyrzucać nocą śmieci do lasu.
  1. Znajdź znajomego, który ma podpisaną umowę indywidualną (np. na dom jednorodzinny) z MPGK w Katowicach i opłacił ostatnią fakturę.

  2. Weź od niego potwierdzenie opłacenia faktury.

  3. Zadzwoń (32 293 84 27 lub 293 83 06) do Wydziału Utylizacji Odpadów w Katowicach i upewnij się, że przyjmą Twoje śmieci (bez problemy przyjmują łóżko, lodówkę, materac, stary telewizor). Śmieci można przywozić do godziny 17:00.

  4. Zorganizuj sobie transport. Sam korzystałem z usług Stefana Klimczaka (602 226 373). Koszt 60 zł. na terenie Katowic.

  5. Zapakuj śmieci na samochód i jedź do Wydziału Utylizacji Odpadów w Katowicach przy ul. Milowickiej 7 (Uwaga! Google Maps źle pokazuje adres. Należy jechać ul. Milowicką do samego końca i przed "granicą" skręcić w lewo i dalej wzdłuż Brynicy. Następnie pierwsza w lewo do właśnie sortownia śmieci.)

  6. Zgłoś się z opłaconą fakturą do pawilonu po prawej (na zdjęciu u góry to ten w kolorze niebieskim). Portier spisze Twoje dane i pokaże Ci, gdzie zostawić śmieci (na zdjęciu punkt oznaczony literą A).

  7. Wyładuj śmieci i wróć do domu.

  8. Tak! Jedyny koszt jaki poniosłeś to Twój czas i ewentualnie opłacenie transportu, czyli np. dwa piwa.