Namalować wszystkie budynki Nowego Jorku - postacie: James Gulliver Hancock

Problemy techniczne?
18 kwietnia 2010 r. australijski artysta James Gulliver Hancock postawił sobie proste zadanie: "Namalować wszystkie budynki Nowego Jorku". Robi to nawet jeśli brakuje mu papieru.

Polskim widzom James Hancock może być znany z teledysku Lenki "Trouble Is A Friend" do którego tworzył oprawę graficzną. Twórca ten maluje bowiem nie tylko domy, ale jest uznanym ilustratorem takich wydawnictw, jak Warner Music czy MIT Publications.

Tylko nie do Romana
- Jak się w to wplątałem, nie wiem, ale pamiętam, że od czasów przedszkolnych odmawiałem wykonywania jakichkolwiek zadań następujących po malowaniu. - opisuje siebie James Hancock. - Z wyjątkiem wymyślania bardziej skomplikowanych rysunków, jakie przychodziły mi do głowy... miasta domów pełnych szczegółów, osób i każdej pajęczyny na każdym budynku.

Fascynacja miastem jest obecna nie tylko w rysunkach z Nowego Jorku, ale także w instalacjach artysty. W czasie rezydencji w Austrii przygotował m.in. klucze do miasta oraz miniaturowe wersje metropolii, instalowane na wiedeńskiej starówce. Część prac ma charakter partyzancki, np. domalowanie nożyczek do pasów ulicznych czy wyrzucanie wydrukowanych kartek z hasłami do przezroczystych koszy na śmieci w Paryżu.