Zrównoważony podręcznik wyróżniony

Bardzo zielony podręcznik
Podręcznik „Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju w Polsce” wydany przez Fundację Sendzimira został wyróżniony w konkursie „Na najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej” towarzyszącym XVII Wrocławskim Targom Książki Naukowej.

Kapituła konkursowa doceniła dbałość o szatę graficzną, mającą ułatwić posługiwanie się książką. Każda z części publikacji – Podstawy, Biznes, Samorząd Lokalny oraz Konsument i Obywatel – została oznaczona kolorowymi „fiszkami”, które ułatwiają natychmiastowy dostęp do każdej z części bez konieczności zaglądania do spisu treści. Również studia przypadku oraz narzędzia praktyczne towarzyszące każdemu rozdziałowi zostały wyróżnione graficznie. Zerkając na nieparzyste strony książki, czytelnik może błyskawicznie zorientować się, który rozdział aktualnie przegląda. Co więcej, książka została wydrukowana na papierze z recyklingu.

„Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju w Polsce” to pierwszy polski podręcznik, który przedstawia tematykę zrównoważonego rozwoju w kompleksowy sposób, przedstawiając poruszane tematy od strony zarówno ekonomicznej, jak i społecznej oraz środowiskowej. Duży nacisk położono na praktyczny charakter przekazywanej wiedzy, w tym na omówienie konkretnych narzędzi. Jak w recenzji książki napisał prof. Ryszard Janikowski: „Do tej pory na rynku księgarskim nie ma żadnej odpowiedniej pozycji w tym zakresie o charakterze podręcznikowym. Recenzowana praca znakomicie wypełnia tą lukę.”

Oprócz tradycyjnej książki, publikacja została przygotowana również w formie e-book - można ją przeczytać na stronie www.sendzimir.org.pl/podrecznik