Postacie: Ewelina Jaskulska, czyli miłość w/do przestrzeni publicznej

Miłość na Krakowskim
Portal NaszaPrzestrzen.pl przedstawia projekty instalacji w przestrzeni publicznej miast, autorstwa Eweliny Jaskulskiej - absolwentki Wydziału Architektury na Politechnice Krakowskiej w 2003 roku. Podczas studiów przez kilka miesięcy pracowała w biurze architektonicznym w Chicago asystując przy projektowaniu obiektów mieszkaniowych.

Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie pracowała przy projektach biurowych (Rondo 1), centrów handlowych (m.in. Złote Tarasy), obiektach przemysłowych (fabryka w Chinach). Obecnie pracuje na stanowisku kierownika projektu Stadionu Gdańskiego na Euro 2012.

Światowe pomysły
Uczestniczyła w wielu konkursach. Jej projekt urbanistyczny nadbrzeża w Hong-Kongu dotarł do ścisłej czołówki. Był m.in. prezentowany na głównym molo tego miasta.

W konkursie organizowanym przez ICARCH Gallery z Chicago zajęła pierwsze miejsce. Celem zmagań było zaprojektowanie koncepcji domu dla Michelangelo Antonioniego. Galeria ta ogłasza tego rodzaju konkursy poświęcone różnego rodzaju osobistością (np. Szopenowi ale i Hitlerowi). Czytaj więcej...

Ewelina Jaskulska jest zafascynowana architekturą Hawany i współpracuje z Wydziałem Architektury tego miasta, wykonując koncepcyjne projekty renowacji kamienic dzielnicy Starej Hawany wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa Unesco.

Wciągająca przestrzeń publiczna
Architektka jest zafascynowana przestrzenią publiczną, tworzy projekty instalacji przestrzeni publicznych, mające na celu integrację człowieka ze swoim miejscem. - Projektowanie przestrzeni publicznej to dziedzina niezwykle twórcza, której słownik wypowiedzi jest niezwykle barwny. - mówi autorka prac - Jest to część mojego świata twórczego w której chciałabym się w przyszłości realizować.

Prezentujemy trzy projekty Eweliny Jaskulskiej: Love House - instalacja z okazji rocznicy tragedii smoleńskiej, The Wall - instalacja w przestrzeni publicznej na temat szeroko rozumianej jednostki w społeczeństwie, mniejszości narodowych, antysemityzmu oraz Motyle - ożywiające przestrzeń publiczną.