Inicjatywy: Szkielet przypomina o ograniczeniu prędkości

Nowe ostrzeżenie w NYC
Już tego lata na ulicach Nowego Jorku pojawią się nowe oznaczenia uliczne. Wyświetlacze typu LED będą przypominać kierowcom, przekraczającym prędkość 30 mil na godzinę (około 50 km/h) o ograniczeniu. Piratom drogowym ukaże się szkielet i napis "Zwolnij".

Jest to kolejny element kampanii edukacyjnej "Dlatego właśnie trzydziestka" (jeden ze spotów poniżej), która rozpoczęła się w 2010 r. Jej główne przesłanie to pokazanie różnicy w skutkach wypadków, spowodowanych prędkością 30 i 40 mil (65 km/h). Potrącenie przechodnia przy 40 mph to ryzyko śmierci wyższe 3,5 raza niż przy prędkości niższej o 10 mil.

Wydział transportu Nowego Jorku testuje wprowadzenie ograniczenia prędkości do 20 mph, czyli około 30 km/h. Taki limit ma być wprowadzany w obszarach mieszkalnych. Pierwszym będzie region Claremont na Bronxie.

Należy zwrócić uwagę, że na Manhattanie w okolicach Central Parku, według badań, średnia prędkość ruchu to zaledwie 9,3 mph, a więc niecałe 15 km/h. Takie anemiczne tempo skłania mieszkańców do korzystania z transportu miejskiego.

Spot kampanii "Dlatego właśnie trzydziestka"