Przykłady: Designerska ławka z pnia

Twarda ławka
Grupa projektancka "The Practice of Everyday Design" została stworzona w 2009 r. przez dwóch kanadyjskich architektów Davida Longa i Antoine'a Morrisa. Jednym z ich najnowszych projektów jest ławka z pnia drzewa, czyli Log Chop Bench.

Projekty Kanadyjczyków charakteryzują się łączeniem idei, które wydają się niepołączalne. Długi proces przygotowawczy i efekty niepozbawione humoru to inne znaki wyróżniające ich pomysły.

The Log Chop Bench została przygotowana na wystawę i aukcję Stellar Living Contemporary Art. Pieniądze z jej sprzedaży wesprą budżet Mercer Union - ośrodka promującego sztukę współczesną.

Proces projektowy był dosyć szczególny w wypadku tej ławki. Projektanci określili bowiem jedynie ogólne parametry i znaleźli odpowiedni pień. Następnie wynajęli drwala, który według ich sugestii stworzył swoją siekierą The Log Chop Bench.

Poduszki siedzisk stworzył z kolei lokalny wytwórca siedzeń motocyklowych. Projektanci zamierzają we współpracy z podwykonawcami stworzyć produkt, który będzie wytwarzany w większej skali i zawsze dostosowany do wymogów zamawiającego.