Konkursy: Jak z kremu zrobić plac zabaw?

100 na 100
6 czerwca 2011 r. rozpoczęło się głosowanie w konkursie, ogłoszonym z okazji setnych urodzin firmy Nivea Polska. Celem konkursu jest wybranie 100 miejsc w całej Polsce, w których powstaną place zabaw. Wybierać można do końca października, a już dziś niektórzy startujący zachęcają do głosowania przy wykorzystaniu niestandardowych metod.

Z okazji swoich setnych urodzin koncern Nivea postanowił ufundować sto placów zabaw dla lokalnych społeczności w całej Polsce. Reklamy akcji pojawiły się od początku czerwca w telewizji.

Uczestniczyć w konkursie mogą gminy i spółdzielnie mieszkaniowe, będące dysponentami terenu, na którym ma powstać plac. Miejsca, które otrzymają największą liczbę głosów wzbogacą się o urządzenia zabawowe. Zmagania odbywają się w czterech etapach, a w każdym z nich wybranie zostanie 25 lokalizacji.

Ponieważ każdy może głosować wielokrotnie w konkursie, jedyne ograniczenie to oddanie głosu co 24 godziny, Nivea funduje również nagrody dla lokalnych bohaterów.

Wykopany plac?
Mieszkańcy Lubawki postanowili zachęcić internautów do głosowania wykorzystując serwis Wykop.pl. W zamian za oddane głosy autor postu zobowiązuje się do... "Nie jest to taka sucha prośba, byłem w urzędzie miasta u kobiety, która zajmuje się tą akcją w mieście i obiecała, żejeśli plac powstanie przy Waszej pomocy, to umieści się na nim specjalne podziękowania dla społeczności Wykop.pl. Byłby to więc swego rodzaju wykopowy plac zabaw (na taką nazwę pani się nie chciała zgodzić ;))." Na razie Lubawka nie mieści się w pierwszej setce miejsc. Ma 440 głosów, a lider blisko 7,4 tys.