Przykłady: Jak zamienić parking w Tęczowe Miasto?

Wielkie i dmuchane
Na początku czerwca 2011 r. została otwarta druga część nowojorskiego parku High Line (przeczytaj wpis). Wydarzeniu temu towarzyszyło uruchomienie Tęczowego Miasta (Rainbow City) dla dzieci przez firmę AOL na jednym z nieczynnych parkingów pod dawną linią kolejową.

Cały nowy teren nazywa się "Skład" (The Lot) i poza Tęczowym Miastem, zaplanowano miejsce na wystawy sztuki publicznej, imprezy, stoiska z jedzeniem i napojami oraz aktywności rodzinne. The Lot jest od 11:00 do 10:00 wieczorem, a od czwartku do niedzieli do godziny 23:00.

Rainbow City zostało zaprojektowane przez FriendsWithYou i składa się z czterdziestu wielkich, dmuchanych zabawek, zachęcających do podejmowania aktywności. Część z nich sprawia wrażenie wyjętych z bajek dla dzieci. Inspiracją do stworzenia miasta był hinduski festiwal Holi.

Przestrzeń "Składu" jest otwarta dla wszystkich. Na stronie internetowej jest specjalny formularz, pozwalający zgłosić do oceny swój pomysł. Jeśli zostanie zaakceptowany będziemy mogli zrealizować nasz projekt.