Wydarzenia: NaszaPrzestrzen.pl na Pecha Kucha

Plakat katowickiej nocy
10 czerwca 2011 r. o godz. 20:20 odbędzie się w katowickim Archibarze Pecha Kucha Night. Wśród przedstawianych idei pojawi się również NaszaPrzestrzen.pl. Zapraszam do udziału!

Pecha Kucha ("peczakcza" po japońsku "pogawędka") to impreza organizowana w ponad 390 miastach na całym świecie a w Katowicach już po raz trzeci. Jej pomysłodawcami są architekci Astrid Klein i Mark Dytham z Klein Dytham Architecture w Tokio. To rodzaj nieformalnego spotkania, na którym zaprezentować może się każdy, kto ma coś ciekawego do powiedzenia - wiek, status zawodowy czy materialny są bez znaczenia - liczy się inwencja. PechaKucha Night ma charakter otwarty i niekomercyjny, ma być okazją do spotkań ludzi twórczych, do pokazania ciekawych projektów szerszej publiczności i swobodnej wymiany myśli.

Uczestnicy imprezy prezentują swoje pomysły według prostego schematu: 20 x 20, czyli 20 slajdów po 20 sekund na jeden slajd, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. Tematem może być na przykład właśnie utworzona kreatywna przestrzeń, budynek, projekt mebli, kampania reklamowa, kolekcja ubrań, grafika, nowy event, inicjatywa społeczna, czy po prostu pomysł, o którym powinien dowiedzieć się cały świat.

Więcej na stronie SARP Katowice.