Konkursy: Pomalujmy świat

Niewinne logo kolorowych zmian
W 2010 r. ruszyła pierwsza akcja fundacji Let’s Color firmy Dulux. Jej cel jest prosty - wspólnie z lokalnymi społecznościami wprowadzić kolor do ich otoczenia. Teraz rusza również Polska edycja pomysłu. Wystarczy zgłosić swój projekt z wizualizacją a można otrzymać farby i sprzęt, aby go zrealizować. (zobacz film w dalszej części tekstu)

Kolorowy pociąg
Projekt „Let’s Color Fund” jest kontynuacją międzynarodowej akcji Dulux Let’s Color, której celem jest dodawanie optymizmu i energii przestrzeni miejskiej za pomocą kolorów. Dzięki niej swoje oblicza zmieniły w trzy miesiące dworce kolejowe w Warszawie, Sopocie i Krakowie.

Prace zgłoszone w ramach konkursu oceni komisja konkursowa pod przewodnictwem znanego polskiego rysownika Przemysława „Trusta” Truścińskiego. Jury nagrodzi najlepsze projekty, a ich autorzy otrzymają farby na realizację proponowanego przedsięwzięcia.

- Nasza inicjatywa jest dowodem na to, że dobre chęci wystarczą, aby uczynić polską przestrzeń bardziej kolorową, weselszą i piękniejszą – tłumaczy Piotr Cywiński, przedstawiciel Dulux Polska. - Osoby zgłaszające projekty muszą pamiętać, że niezbędne jest posiadanie prawa do malowania wskazanych przestrzeni.

Więcej informacji na temat projektu „Let’s Color Fund” można znaleźć na profilu akcji na Facebooku www.facebook.com/DuluxLetsColorPolska oraz stronie internetowej.

Film z akcji w Krakowie-Płaszowie