Przykłady: Przestrzenie OFF Festival

Wejście smoka
Od 5 do 7 sierpnia 2011 r. w Katowicach odbywa się OFF Festival w Dolinie Trzech Stawów. Obszar ten to jedno z najbardziej popularnych miejsc rekreacyjnych mieszkańców miasta. Przestrzeń wzbogacona o atrakcje festiwalowe - nie tylko muzyczne - jest przykładem, jak mogłoby tu być zawsze.
Niekwestionowanym przebojem są oczywiście klopsztangi (po śląsku trzepaki) pomysłu Przemo Łukasika z grupy Medusa. Niestety nie udało mi się znaleźć informacji czy zostaną one w Dolinie na stałe. Teraz zajęte są prawie cały czas, a przy koncertach na scenie mBank to jedno z najlepszych miejsc do słuchania muzyki.

W oku festiwalu
Część gastronomiczna jest zlokalizowana wokół prawie naturalnych oczek wodnych, podobnie jak w zeszłym roku. W części północnej królują leżaki i ogródek biura Europejskiej Stolicy Kultury z wielkimi poduszkami.

Mam również szereg mniejszych siedzisk T-Mobile i Camela. Nie jest to jeszcze nowojorski Paley Park, ale dobry przykład jak miejsca do siedzenia, które można dowolnie konfigurować ożywiają przestrzeń.

Slide-show przestrzeni publicznych OFF Festival