Wydarzenia: Rowerem po autobahnie!

Podaj dalej...
25 września 2011 r. na odcinku dwudziestu pięciu kilometrów autostrady A1 odbędzie się piknik mobilności aktywnej - Ciclovia AmberOne. Blisko 20 tys. osób ma zjawić się, aby pokazać, że autostrada to nie tylko miejsce dla samochodów.

Miasteczko na autostradzie
Sercem imprezy będzie usytuowanie na autostradzie „Miasteczko Promocji Regionów i Dobrych Praktyk CSR”. Miasteczko to zostanie udostępnione gminom, powiatom, miastom oraz lokalnym grupom działania. Będzie tam można poznać atrakcje dziedzictwa kulturalnego, historycznego, przyrodniczego lub spróbować specjałów kuchni regionalnej.

Na pasach autostrady będzie można również potrenować z dziećmi oraz z przyjaciółmi nordic walking, pojeździć na rolkach lub rowerze, zagrać w klasy, poskakać w gumę, poćwiczyć z hula hop, spróbować gry w rowerowe polo, potańczyć czy też uczestniczyć w zajęciach zumby.

Rejestruj się i przejeżdżaj
Ciclovia AmberOne odbędzie się na fragmencie nowo wybudowanego odcinka autostrady A1 z Nowych Marzów do Torunia. Uczestnicy będą mogli się poruszać pasem drogi od węzła Nowe Marzy do węzła Lisewo oraz na terenie MOP Malankowo.

Wszyscy chcący wziąć udział w tym wydarzeniu muszą się zarejestrować na stronie ciclovia.pl.