Wydarzenia: Rowerowe piątki w Gdańsku

Na rowery Gdańsk rusza
16 i 23 września 2011 r. na wybranych skrzyżowaniach Gdańska będzie można wziąć udział w II Kampanii Społecznej „RoweRowe Piątki”. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Daj się namówić na zmianę optyki w piątek wybierz rower zamiast bryki".

Organizatorzy Pomorskie Stowarzyszenie Wspólna Europa, Civitas Mimosa i Miasto Gdańsk w ramach europejskiego tygodnia zrównoważonego transportu postanowili w dwa kolejne piątki września na wybranych skrzyżowaniach Gdańska w godzinach porannych, po raz kolejny pozytywnie zaskoczyć mieszkańców, którzy wybiorą rower jako środek codziennego transportu.

Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miasta do korzystania z roweru jako środka transportu, którym można dojeżdżać do pracy czy szkoły oraz pokazać korzyści płynące z codziennej jazdy. Planowanym rezultatem jest wzrost liczby dojeżdżających do pracy rowerem, co w konsekwencji doprowadzi do zmniejszenia korków i emisji CO2 oraz zwiększy liczbę osób aktywnie wypoczywających w weekendy.

Ważnym elementem jest włączenie się, już po raz kolejny się w ramach wolontariatu pracowniczego przedstawicieli gdańskiego oddziału Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, którzy w ten sposób promują mobilność aktywną, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu oraz czynnie włączają się w działania na rzecz społeczności lokalnej.