Partycypacja: Pierwsze osiedle społecznościowe w Polsce?

PR czy real?
14 października 2011 r. otrzymałem mail od agencji PR Publicon.pl zatytułowany "Promenady Wrocławskie na Facebook.com". Ponieważ na tym portalu profile ma już prawie wszystko (sam zakładałem profil katowickiego rynku) bez specjalnego przejęcia podszedłem do jego treści.

Jeśli jednak prawdą są słowa "Fan Page na Facebook.com i blog.promenadywroclawskie.pl są przestrzeniami do dialogu na temat koncepcji projektu, realizacji budowy oraz idei dzielnicy" to mamy bombę. Pierwsze osiedle tworzone społecznościowo.


Pełny tekst listu
Buduj z nami nową dzielnicę Wrocławia - Promenady Wrocławskie Wystartował Fan Page Promenad Wrocławskich, który jest zintegrowany z blogiem dotyczącym nowej dzielnicy Wrocławia. Fan Page na Facebook.com i blog.promenadywroclawskie.pl są przestrzeniami do dialogu na temat koncepcji projektu, realizacji budowy oraz idei dzielnicy. 
Zachęcamy do polubienia i tworzenia społeczności mającej wpływ na budowę Promenad jako integralnej części miasta. Inwestor - Vantage Development S.A. odpowiedzialny za budowę dzielnicy przekonuje, że stworzona koncepcja urbanistyczna nie wyklucza ingerencji i wprowadzenia zmian [nie wyklucz oczywiście oznacza również, że nie musi wprowadzać - Red.], dlatego jest otwarty na wszelkie pomysły rozwoju i aranżacji przestrzeni. 
Budowa nowej dzielnicy Promenady Wrocławskie zakłada budowę 2 000 mieszkań oraz 80 000 m2 powierzchni biurowych. Projekt jest unikalny w skali kraju, ponieważ dotyczy zabudowy terenu 15 ha, na obszarze o powierzchni około 20 ha. 
Kluczowe idee projektu obszaru powstały przy współpracy inwestora z Urzędem Miasta, dzięki czemu pomysł zabudowy wpisuje się w Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Budowa Promenad Wrocławskich została oficjalnie zainaugurowana 31 maja, wraz z wmurowaniem kamienia węgielnego pod pierwszy budynek dzielnicy - Promenady Epsilon. Budowa Promenad Wrocławskich potrwa 7-10 lat.