Technologia: Naprawmy tę dziurę

Zielona zmiana w Polsce?
Wielokrotnie na łamach NaszaPrzestrzen.pl były prezentowane zagraniczne serwisy społecznościowe, polegające na zgłaszaniu problemów napotkanych w przestrzeni publicznej (np. CitySourced, sf311.org). Dzisiaj prezentujemy drugą po gdańskiej mapie porządku platformę naprawiania Polski - MapGap.


Celem serwisu jest pokazywanie dziur w asfalcie, krzywych chodników czy odrażającej architektury. Budowa społeczności wokół tych problemów ma być forma nacisku na samorząd i właścicieli. Akcja ma skłonić ich do zajęcia się tymi sprawami.

Platforma społecznościowa jest przykładem e-wolontariatu dla tworzenia miast bardziej przyjaznych dla mieszkańców. Na razie do dyspozycji mamy cztery kategorie: chodniki, drogi, inne obiekty oraz schody. Serwis pozwala na oznaczenie miejsc na mapie, dodanie zdjęć, a także komentowanie informacji.

Rejestracja w serwisie jest prosta. Użytkownicy Facebooka mogą bowiem połączyć swoje konto z serwisem. Portal ruszył nie dawno, więc proszę nie przerażać się ilością wpisów. Więcej informacji na MapGap.net.