Konkursy: Najlepsze miejsca Śląska

Najlepsze miejsca 2011
28 października 2011 r. wręczono nagrody w konkursie na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego". Zgłoszono 60 projektów - najwięcej w historii konkursu. Nagrodzone zostały one w czterech kategoriach: urbanistyka, architektura, rewitalizacja przestrzeni i rewitalizacja obiektu.

Najlepszym projektem urbanistycznym uznano zagospodarowanie terenu rekreacji rodzinnej w Koziegłowach. Nagroda marszałka w kategorii architektura trafiła do projektantów wielofunkcyjnej hali sportowej „Na Skarpie" w Bytomiu.

Pozostałe nagrody i internauci
Podczas konkursu jury wyłoniło najlepsze przedsięwzięcia w kategorii rewitalizacji przestrzeni i obiektu. W pierwszym przypadku nagroda główna powędrowała do gminy Ornontowice za rewitalizację parku gminnego. W kategorii obiekt nagrodę przyznano za renowację Willi Fitznera w Siemianowicach Śląskich.

Swojego faworyta wskazali również internauci, którzy oddali ponad 6 tys. głosów na przedsięwzięcia biorące udział w konkursie. Nagroda trafiła do Żor za projekt siłowni na wolnym powietrzu.

Działaniu w przestrzeni publicznej w ramach Kandydatury Katowic o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. jury postanowiło przyznać wyróżnienie specjalne, jako "działaniu ulotnemu acz bardzo zauważalnemu przez mieszkańców, kształtującemu świadomość społeczną w zakresie jakości przestrzeni publicznych".

Moje typy
Pod koniec lipca prezentowałem swoje typy w konkursie (przeczytaj tekst). Żadna z prezentowanych propozycji nie spotkała się ani z zainteresowaniem internautów ani jury. Pełne wyniki głosowania można zobaczyć tutaj.