Technologia: Miasto w ruchu

Krwiobieg miasta
Okres świąteczny więc warto napisać o prezentach dla czytelników NaszaPrzestrzen.pl. Szczególnie, że do 2 stycznia 2012 r. trwa promocja gry "Cities in Motion" w serwisie Steampowered.com, dzięki czemu ten tytuł kupimy już za 35,50 zł.

Dlaczego w ogóle piszę o tej grze? Bo to nie do końca gra - tak naprawdę do dosyć zaawansowany symulator zarządzania transportem w mieście. Zabawa odbywa się na naprawdę istniejących miastach (Kolonii, Lipsku, Monachium) i na podstawie realnych danych dotyczących komunikacji. Można więc w cenie obiadu podjąć jedno z największych wyzwań z jakim mierzą się włodarze naszych miast i sprawdzić czy potrafi się opracować bardziej efektywny system transportowy.
Producent
Producentem gry jest firma Paradox Interactive, producent m.in. Europa Universalis. W planach wydawcy jest publikacja kolejnych miast. Obecnie dostępne są (oprócz wymienionych): Wiedeń, Helsinki, Berlin, Amsterdam i Tokio. Mamy też dodatki zawierające nowe pojazdy oraz np. nowoczesne systemy zarządzania ruchem tramwajów. Akcja gry toczy się w przedziale czasowym 1920 - 2020.

Przewodnik po grze