Wydarzenia: Splot Szewska 5

Splot Szewska #4
23 czerwca 2012 r. już po raz piąty odbędzie się we Wrocławiu "Splot Szewska", organizowane przez eMSA Inicjatywa Edukacyjna we współpracy z Instytucją Kultury Wrocław 2016. Cykl akcji to swoiste święto ulicy, które ma ją ożywiać i pokazywać różne formy korzystania z przestrzeni pomiędzy ulicami Wita Stwosza (od Antykwariatu Naukowego) aż do Grodzkiej (Ossolineum). 


Program wydarzenia jest tworzony we współpracy z partnerami. Akcja rozpocznie się od "Wyjścia z cienia", czyli wszyscy uczestnicy rysują wspólnie najkrótszy w roku cień, a potem z niego wychodzą. Lista atrakcji i happeningów jest bardzo długa. Obejmuje np. wymianę zabawek i książek dla dzieci, makieciarskie warsztaty literacko-architektoniczne, naprawy krawieckie na poczekaniu, plecenie różnych wianków ze wszystkiego, co biodegradowalne, włoskie zabawy miejskie, turniej Carcassone i wiele, wiele innych.

Więcej
Nie wszystkie działania w ramach Splotu są jednodniowe. 23 czerwca oficjalnie uruchomione zostaną szachy plenerowe i szachy ławkowe na Szewskiej. Ogłoszone zostanie także powstanie Miejskiej Inicjatywy Pieszo-Rolkowej dbającej o rozwój ruchu pieszego w mieście.


Szczegółowy program wydarzenia na stronie internetowej.