Wydarzenia: Społeczne konsultacje społeczne w Katowicach

Dyskusje sąsiedzkie
Po raz pierwszy w historii Katowic mieszkańcy miasta organizują konsultacje społeczne dla swoich sąsiadów. Fundacja Napraw Sobie Miasto razem z Radą Jednostki Pomocniczej nr 6 Ligota-Panewniki zapraszają do udziału w konsultacjach społecznych, które potrwają od 27 sierpnia do 10 września 2012 r. Ich tematem jest plac przy ul. Zielonogórskiej 6a.

Konsultacje to kolejny etap wdrażania idei projektowania partycypacyjnego w naszym mieście. Pierwszym etapem, zrealizowanym w lipcu 2012 r. były warsztaty projektowe z mieszkańcami domów wokół placu. Zebrane wtedy uwagi i wnioski, a także zidentyfikowane problemy mieszkańców posłużyły do wypracowania koncepcji zmiany wyglądu placu przy ul. Zielonogórskiej.

W ramach dwutygodniowych konsultacji przedstawiona zostanie wstępna koncepcja. Po zebraniu uwag architekci przygotują szczegółowe opracowanie. Takie podejście pozwoli na wypracowanie rozwiązania najlepiej dopasowanego do potrzeb mieszkańców.

Gdzie i kiedy
Wyłożenie publiczne koncepcji placu będzie trwać od 27 sierpnia (poniedziałek) do 10 września 2012 r. Zainteresowani będą mogli zobaczyć plany oraz makietę z propozycjami zmian w czytelni biblioteki przy ul. Franciszkańskiej 25 w Katowicach. Dodatkowo koncepcja zostanie udostępniona w internecie pod adresem zielonogorska.naprawsobiemiasto.eu.

Uwagi zgłaszać będzie można na miejscu a także przesłać na adres naszplac@naprawsobiemiasto.eu.

Koncepcja zmiany placu przy ul. Zielonogórskiej

Kliknij na plan, aby powiększyć.